пʼятниця, 25 жовтня 2019 р.

Мандрівка стежками рідного краю     

   З метою національно-патріотичного виховання учнів, вивчення історії рідного краю 17 жовтня 2019 року для учнів та педагогічних працівників була організована навчально-пізнавальна екскурсія маршрутом: Ужгород – Чинадієво – Синяк – Карпати – Квітка Полонини - Сонячне Закарпаття – Ужгород.
     Перша зупинка – Чинадіївський замок (інша назва замок «Сент-Міклош») - пам'ятка архітектури XIV-XIX століть. Розташований у смт Чинадієво, що поблизу міста Мукачево Закарпатської області. На місці, де розташований замок, долина річки Латориця звужується, гори обступають шлях зусібіч. Порівняно недалеко звідси розташований перевал, так звані «Руські Ворота», через який угорські королі водили свої війська на Галичину. На першому, відреставрованому, поверсі фортеці є шість кімнат і зала з великим вестибюлем. Тепер тут розташовані експозиції кельтської та скіфської культур, а також портрети усіх власників замку. Другий поверх схожий за плануванням — шість малих кімнат, велика зала і довгий коридор. Також у замку є декілька «таємних переходів» — подвійних стін, котрі господарі з радістю показують відвідувачам.
    Друга зупинка - санаторій «Синяк». В історичних документах цілюще Синяцьке джерело вперше згадується у XVIII столітті. Ще в ті далекі часи, випасаючи тут отару, вівчарі помітили, що їхня худоба ніколи не хворіє. То ж полетіли чутки про божественну силу Синяцького джерела і потягнулися сюди хворі і стражденні з усіх Карпат. Популярність і слава Синяцького курорту зростала нестримно. Використання мінеральної води у санаторно-курортному лікуванні починається з 1832 року, коли на розпорядження адміністрації графського маєтку було збудовано примітивну «купіль». Наприкінці минулого століття було лише 16 примітивних кабін для прийому мінеральних ван. У 1936 році за ініціативи німецьких графів Шенборнів тут будують комфортабельну купальню, а у 1939 році — душове відділення. Свідком тих часів височить старовинна будівля лікувального корпусу — архітектурна окраса санаторію. А різьблені дерев'яні сходи, на яких добре видно графський герб, можна вважати музейним експонатом. Місцеві сірководневі джерела мають характерний синюватий відтінок. Мабуть, саме тому і Синяцька долина, і річка Синявка, і сам санаторій отримали відповідну назву. Цілющі властивості тутешньої мінеральної води, подібні до сочинської Мацести.
    Третя зупинка - Парк санаторію «Карпати». Це пам'ятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення. Розташований на території санаторію «Карпати», що біля села Карпати Мукачівського району Закарпатської області. Площа парку 19 га. Закладений у 1848 році у ландшафтному стилі з цінних декоративних порід рослин, має наукове значення.





Немає коментарів:

Дописати коментар